O firmie

Jeśli chcesz żeglować - dobrze trafiłeś. Działalnością żeglarską zajmujemy się od 2003 roku. Organizujemy szkolenia na patenty żeglarskie i motorowodne. Organizujemy również rejsy morskie turystyczne, szkoleniowe oraz integracyjne dla firm. Zawsze stawiamy na jakość i wysoki poziom szkolenia - naszą kadrę stanowią doświadczeni skipperzy i instruktorzy, stale doskonalący nabyte umiejętności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie. Jeśli zaś masz swój pomysł na spędzenie czasu pod żaglami, napisz do nas, zorganizujemy indywidualny kurs lub rejs specjalnie dla Ciebie.

Jesteśmy członkami:

  • International Sailing School Association,
  • Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego
  • Wielkopolskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Kadra i założenia

Trzon naszej kadry stanowią doświadczeni żeglarze i instruktorzy. Są to pasjonaci, dla których żeglarstwo stało się sposobem na życie. Co roku podnosimy swoje kwalifikacje na różnego rodzaju kursach i rejsach w kraju i za granicą, aby móc z każdym sezonem przekazywać Ci wiedzę jeszcze skuteczniej.

Piotr Lewandowski Piotr Lewandowski Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Yachtmaster RAY/MCA
RYA Cruising Instructor
Instruktor Wykładowca
PZŻ
Instruktor Motorowodny
PZMWiNW
Motorzysta Motorowodny
Voditelj Brodice
Świadectwo LRC
Żeglarstwem pasjonuje się od 16-go roku życia. Żeglarz zawodowy, z wykształcenia mgr inż. informatyki. Autor wielu podręczników do nauczania żeglarstwa. Gdyby nie był szefem i współwłaścicielem „Morki”, byłby mistrzem kulinarnym, bo przyrządzane przez niego potrawy nie mają sobie równych.
Bartek Czarciński Bartłomiej Czarciński

Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa
Instruktor Motorowodny
Świadectwo LRC

Współwłaściciel Morki. Żeglarz od zawsze. Jeden z najmłodszych kapitanów w Polsce. Człowiek, który ma w sobie ogromnie dużo pokory, przy jednoczesnych ogromnych umiejętnościach. W 2015 roku rusza w samotny rejs non-stop dookoła Świata.

Agnieszka Szymczak

Kierowniczka naszego biura

Z wykształcenia jest artystką plastykiem, na codzień miłośniczka szybkiej jazdy swoim Oplem. Uwielbia psy i konie. To do niej trafiają w pierwszej kolejności wszelkie maile, to m.in. ona odbiera  telefony.
Jarosław Kardzis Jarosław Kardzis

Jachtowy Sternik Morski Morski Sternik Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa
Instruktor Motorowodny
Radiooperator SRC

Przygodę z żeglarstwem zaczynał jeszcze w harcerskiej drużynie, w wieku 15 lat.  Potem jego uczniem został... Piotr Lewandowski. Dzisiaj zajmuje się szkoleniem zawodowo a spokojne usposobienie i opanowanie bardzo mu w tym pomagają.
Magdalena Skwara Magdalena Skwara

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa
Świadectwo LRC

Gdy w 2007 roku zdała egzamin na patent żeglarza jachtowego nie podejrzewała że żeglarstwo stanie się jej pasją bez której ciężko żyć. Uwielbia szkolić i zawsze z zaangażowaniem stara się przekazać innym to co potrafi. Do tej pory, na rejsy, wybierała tylko zimne akweny, jednak od tego roku zaczęła doceniać ciepłe, południowe klimaty.
Arek Ludynia Arek Ludynia

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Radiooperator SRC
Voditelj Brodice
Instruktor motorowodny i instruktor żeglarstwa

Żeglarz od 15 roku życia. Specjalista od finansów i podatków, który został specjalistą do statków. Podczas rejsów głównie po ciepłych wodach odkrył, że niesamowitą frajdę sprawia mu przekazywanie wiedzy żeglarskiej więc postanowił zostać instruktorem w Morce. Na pokładzie zawsze towarzyszy mu poczucie humoru.
Radosław Markiewicz - instruktor od holowania narciarzyRadosław Markiewicz

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Licencja na holowanie narciarzy
Instruktor motorowodny

Żeglarz i motorowodniak w jednym. Nie odpuszcza nawet zimą - wtedy lata na bojerach. U nas specjalista od szkoleń na licencje na holowanie narciarzy i innych obiektów. Na holowaniu można powiedzieć zjadł zęby. Przez kilka lat pracował nad jeziorem i zajmował się holowaniem plażowiczów na nartach, kołach bananach i innych zabawkach, ale również i zajmował się holowaniem mistrzów Polski w tej dziedzinie - z jazdą na piętach włącznie.
Mateusz Kostecki Mateusz Kostecki

Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Jachtowy Sternik Morski Instruktor Żeglarstwa
Radiooperator SRC i GOC

Zawodowy żeglarz i oficer marynarki handlowej. Żeglarstwem zajmuje się od dziecka, bez morza nie wyobraża sobie życia, podróżuje więc nieustannie i odwiedza coraz to nowe lądy.
Mikołaj Sońta Mikołaj Sońta

Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa
Voditelj Brodice

Mając 15 lat wsiadł po raz pierwszy na pokład jachtu morskiego. Okazał się być tak dobrym żeglarzem, że po tygodniu rejsu kapitan mianował go swoim zastępcą. Skończył studia informatyczne i zaczął studiować nawigację na WSM Gdynia.
Marek Płoucha Marek Płoucha

Jachtowy Sternik Morski
Sternik Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa
Radiooperator SRC

Na co dzień coach i praktyk NLP, z nauczaniem i komunikacją w zespole jest więc związany zawodowo. Żeglarstwo natomiast stało się jego pasją, którą z powodzeniem zaraża wszystkich dookoła.
Tomasz Pietrzyk Tomasz Pietrzyk

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Radiooperator SRC
Instruktor-stażysta

Świadomie na jacht wsiadł pierwszy raz w 1991r. i od razu został załogantem podczas regat o Błękitną Wstęgę Jezioraka. Później żeglarstwo stało się jego pasją  i odskocznią od stałego lądu. Woli chłodniejsze akweny, ale jak na żeglarza przystało, wystarczy żeby na jachcie znalazła się ciasna koja, skrawek żagla i wesoła załoga. Wtedy może nawet świecić słońce. W żeglarskich planach ma dopłynięcie na Antarktydę, zobaczenie Przylądka Horn i sprawdzenie jak bezkresny jest Ocean Południowy.
Witek Ruciński Witek Ruciński

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa
Instruktor Motorowodny
Świadectwo SRC

Jeszcze jeden informatyk ;),
Żeglarz od 1980 roku, wychowanek HKŻ Odkrywca, Wega Pleszew, AZS Wrocław, aktualnie Klub Sportów Wodnych VEGA. Sędzia PZŻ II klasy.
Michał KaftanowiczMichał Kaftanowicz

Sternik Motorowdny
Licencja na holowanie narciarza
Radiooperator SRC
Instruktor Motorowodny
Ratownik

Strażak Ochotnik w Kaliskiej OSP, czynnie działa w ratownictwie wodnym. Tam też zainteresował się pływaniem. W OSP Płetwonurek-ratownik z szeregiem specjalizacji, u nas specjalista od szkoleń motorowodnych, zajęć teoretycznych oraz szkoleń z obsługi Diesla. Członek Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata, prywatnie zajmuje się sprzedażą pokryć dachowych, jest również instruktorem nauki jazdy (ale stanowczo woli uczyć motorowodniaków).