Zapraszamy Was na pokład niezwykłego jachtu

S/Y Wanda

Przeżyj niezapomnianą przygodę i zdobąć prawdziwy staż morskich

Wanda to jacht typu Wega, zaprojektowany na początku lat 60 przez Ryszarda Langera i Kazimierza Michalskiego. Jachty tego typu były budowane w latach 60 w Szczecińskiej stoczni jachtowej. Nasza Wega powstała w 1967 roku, a w latach swojej świetności przez jej pokład przewinęło się ponad 1000 żeglarzy.

W dzisiejszych czasach jacht z 2000 roku jest uznawanych w firmach czarterowych za stary, to co tu mówić o naszej 50-latce? Śmiało możemy powiedzieć, że jest w stanie bardzo dobrym, a nawet lepszym niż gdy wyszła stoczni, a to za sprawą połączenia klasycznego drewna ze współczenymi technologiami. Drewniane jachty miały to do siebie, że ciekły. Morze dostawało się do wnętrza przez kadłub, pokład... w tym przypadku jest trochę inaczej. Mahoniowy kadłub Wandy został pokryty 3 warstwami obłogów mahoniowych, przesyconych żywicą epoksydową. Dzięki temu przez cały sezon pod podłogą w zęzie był sam kurz. 

materiał: drewno
rocznik: 1967
długość: 11,8 m
szerokość: 2,88 m
zanurzenie: 1,9 m
wys. w kabinie: 2,30 m
tonaż: 7,2 t

Obecnie pod względem technicznym jest to mocny i dzielny jacht morski. Żegluje się na nim bardzo dostojnie. Gdy zaglądamy w zakamarki Wandy wiemy, że odbudowano ją z misją zachowania jej klasycznego charakteru, używając współczesnych nowoczesnych materiałów, dając jej szczelność i dużą wytrzymałość konstrukcji.

Nasze zadanie to przywrócić Wandzie charakter jachtu morskiego, wyposażając ją w sprzęt gwarantujący przyjemną i bezpieczną żeglugę oceaniczną. Na pokładzie Wandy znajdziecie:

  • 10 żagli na każdą pogodę, w tym żagle sztormowe, spinaker, code zero,
  • ploter map elektronicznych,
  • AIS, radiotelefon VHF z DSC
  • samoster wiatrowy,
  • autopilot,
  • transponder radarowy,
  • 6 osobowa tratwa ratunkowa,
  • bojler ciepłej wody,
  • Osłona zejściówki,
  • Łączność satelitarna dzięki komunikatorowi Inreach,

We wnętrzu jachtu znajdziecie wygodny kambuz wyposażony w kuchenkę spirytusową (z możliwością pieczenia chleba), lodówkę, zlew z ciepłą i zimną wodą słodką, kran wody zaburtowej. W mesie znajduje się stół, dwie koje, oraz 18 szafek. Dodatkowo znalazło się miejsce na biblioteczke książek oraz barek. Kabina dziobowa pomiesci dwie osoby. Toaleta wyposażona jest w prysznic i kingston elektryczny. Cała zabudowa jest wykonana z sklejki Mahoniowej wykończonej litym drewnem. 

 

"Wanda potrafi zwrócić na siebie uwagę w każdym porcie w jakim się zatrzyma. Na morzu żegluga Wegą należy do niezapomnianych przeżyć. Ja czuję się jakbym przeniósł się w czasy gdy jachty żaglowe służyły do zdobywania nowych lądów, a nie jedynie do przewozu żagli." - kpt. Bartek Czarciński 

Cena zawiera: czarter jachtu, usługi kapitana, opłaty portowe w porcie zaokrętowania i wyokrętowania, szkolenie żeglarskie