Co ciekawego w czarterach?

Postanowiliśmy cyklicznie przedstawiać ciekawe oferty jachtów do czarterów. Zaczynamy od Chorwacji. Co ciekawego znaleźliśmy u naszych armatorów. Przedstawiamy wybrane przez nas jachty na majówkę, czyli od 29 kwietnia - 6 maja 2017. W końcu 1 i 3 maja w przyszłym roku wypadają w tygodniu!

Dwukabinowe

Bavaria Cruiser 32 (rocznik 2010) - cena wyjściowa 1180 EUR, dla nas 953 EUR/tydzień

Bavarie są jednym z najpopularniejszych modeli jachtów w Chorwacji. Łatwo się je prowadzi, zarówno na żaglach, jak i na silniku. Z małych jachtów - ten model jest jednym z naszych ulubionych. Dwie dwuosobowe kabiny plus jedno miejscce w mesie. Trzykabinowe

Sun Odysey 36i (rocznik 2008) - cena wyjściowa 1000 EUR, dla nas 808 EUR/tydzień

Kiedyś miałem przyjemność konkretnie na tym jachcie żeglować. Może w porcie trochę trudniej się nim manewruje niż Bavarią, ale bez przesady. Za to daje ogromną frajdę w pływaniu na żaglach. Tu wypada znacznie lepiej! Trzy dwuosobowe kabiny plus dwa miejsca w mesie.


 

 

Czterokabinowe

Sun Odysei 44i (rocznik 2009) - cena wyjściowa 1800 EUR, dla nas 1454 EUR/tydzień

I znów nasz wybór padł na Sun Odysey-a. Są to na prawdę wygodne łódki, dające dużo frajdy pod żaglami. Bardzo wygodnie się też na nich wypoczywa. Spory kokpit, dwa koła sterowe - ułatwiają zarówno żeglugę, manewry jak i zwykłą komunikację na jachcie. No i zaletą tego jachtu jest dla wielu to, że nie posiada kabiny z piętrowymi kojami. Wszystkie cztery kabiny mają podwójne koje. 

 

 

Pięciokabinowe

Sun Odysey 54 DS (rocznik 2006) - cena wyjściowa 2300 EUR, dla nas 1857 EUR/tydzień

Jeśli chodzi o duże jachty, to jedna z lepszych jednostek. 5 kabin, 4 łazienki, obszerna mesa, duży kambuz. I świetna żegluga. Po wprowadzeniu do floty czarterowej tego typu jachtu, Chorwaci byli zmuszeni do zwiększenia uprawnień Voditela Brodice z 20 na 30 BRT. Łódka imponująca i robi wrażenie. Z 5-cio kabinowych jachtów to mój faworyt

 

Sześciokabinowe

Bavaria Cruiser 56 (rocznik 2016) - cena wyjściowa 3660 EUR, dla nas 2955 EUR/tydzień

Jeśli chodzi o jachty czarterowe - krążownik :) Miałem przyjemność żeglować jej mniejszą siostrą - Bavarią 55 (5-cio kabinową). W sumie różniła się tylko zabudową. Tutaj mamy typową "skipperską" kabinę na dziobie z wejściem od góry. Jacht posiada dwie płetwy sterowe ustawione pod kątem, łatwiej się nią steruje pod żaglami w przechyle. Co prawda trzeba uważać przy manewrach portowych, bo raz - to duży jacht, dwa śruba napędowa ustawiona jest centralnie pomiędzy płetwami sterowymi, więc nie nadrzucimy sobie rufy przy skręconym sterze  i manetce do przodu, ale za to ster strumieniowy jest sporej mocy i niweluje nam ten dyskomfort.


 

Katamarany

Lagoon 420 (rocznik 2007) - cena wyjściowa 2600 EUR, dla nas 2100 EUR/tydzień

Coraz popularniejsze wśród żeglarzy typy jachtów. Szczególnie je polecam osobom, któe zamiast postoju w marinach preferują postój na dziko. Duża mesa, duży kokpit, wygodna siatka na dziobie. I dodatkowa kabinka "skipperska" na dziobie. Zdarzało mi się żeglować nawet w 10 osób na tego typu jachtach i nigdy nie było ciasno. 

 

Również oferujemy oczywiście inne jachty i na innych akwenach. Jeśli masz jakiś upatrzony jacht, albo mamy czegoś poszukać, według Twoich preferencji - daj nam znać. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi armatorami.

Kontakt: +48 62 767 18 67, czartery@morka.pl lub poprzez poniższy formularz

Pozdrawiam

Piotr Lewandowski

Zapytaj o ofertę innych jachtów