Czartery jachtów na Morzu Bałtyckim

Poznaj wszystkie zakątki Bałtyku

Morze Bałtyckie, choć kapryśne, daje dużo satysfakcji z żeglowania. W miesiącach letnich (czerwiec, lipeic, sierpień) mamy bardzo dużo możliwości eksplorowania ciekawych miejsc, takich jak piękna wyspa Bornhol, Szweckie szkiery, wyspy Alandzkie, czy mniej znane przez polskich żeglarzy, wyspa Rhunu na Zatoce Ryskiej, z której rzut kamieniem na Zatokę Fińską. Polecamy zapoznać się z propozycjami tras.

Pogoda nie rozpieszcza bałtyckich żeglarzy, jednak dzięki dobrym prognozom pogody można spokojnie żeglować po naszym morzu bez sztormowych przygód.

Bałtyk to również najbliższe nam miejsce gdzie możemy zbierać morskie doświadczenia. Z Warszawy do Gdańska dzieli nas jedynie 350 km., a z Poznania 320 km.

  • Bałtyk Zachodni: Wyspa Rugia, Wyspy Duńskie, Zatoka Meklemburska, Zatoka Kilońska.
  • Bałtyk Połodniowy: Wyspa Bornholm, Szkiery południowej Szwecji.
  • Bałtyk Południowo-wschodni: Klajpeda, Liepaja, Zatoka Gdańska.
  • Bałtyk Centralny: Gotlandia, Olandia, Szkiery wschodniej Szwecji.
  • Zatoka Ryska i Zatoka Fińska: Wyspa Rhunu, Ryga, Talin, Helsinki, Hanko.
  • Wyspy ALandzkie

To tylko kilka miejsc wartych odwiedzenia na mapie Bałtyku. Wypływając z Gdańska lub Świnoujścia, możemy tak zaplanować trasę, żeby codzinnie być w innym porcie na noc, lub  dzięki dłuższym przelotom odwiedzić dlaej położone od polskiego wybrzeża porty.

Bałtyk nauczył mnie prostej zasady planowania rejsów. Gdy wyruszamy i wracamy do tego samego portu, warto tak wybrać trasę by płynąć z wiatrem. Gdy po spokojnej żegludze dopłyniemy do celu i wiatr zmieni swój kierunek, znowu czeka nas żegluga z wiatrem. Gdyby jednak wiatr nie zmienił kierunku powrotna droga będzie pod wiatr, ale dzięki temu tylko w jedną stronę. Przy często zmieniających się warunkach na Bałtyku ta zasada zawsze się sprawdzała. Gdy kilka razy próbowałem forsować jakiś port i w pierwszej połowie rejsu halsowaliśmy się pod wiatr, to jak trzeba było wracać to złośliwie wiatr odkręcał i z powrotem znów oraliśmy morze pod fale i wiatr. Dobrze jest pamiętać że Gentelmeni i Damy pływają tylko baksztagami!

Bartek Czarciński

Przyjeło się że pogoda na morzu Bałtyckim nie rozpieszcza żeglarzy. Nasi angielscy koledzy zwykli mówić, że jak ktoś przyzwyczai się do Bałtyckiej pogody i krótkie fali, to poradzi sobie wszędzie. Coś w tym jest, ale co się kryję pod pojęciem bałtycka pogoda?

Miesiącami najbradziej przyjaznymi do żeglugi po Morzu Bałtyckim są czerwiec, lipiec i sierpień. Wtedy w przewadze są wiatry do 6 stopni w skali Beauforta, niewielka ilość opadów i rzadko pojawia się mgła. W miesiącach letnich jest też największy ruch jachtów na Bałtyku, co daje możliwość spotkania w portach wielu ciekawych ludzi. 

W trakcie czarteru zapewniamy pomoc w analizowaniu prognoz pogody i planowaniu trasy na podstawie warunków pogodowych 

Czarterując u nas jacht możesz wybrać łódkę z różnych lokalizacji, dzięki temu każdy kolejny rejs możesz rozpoczynać w innym miejscu i odwiedzać nowe porty.

Ceny zależą od wielkości jachtu, terminu czarteru, wieku i wyposażenia jachtu.

Armatorzy w zależności od terminu i długości czarteru jachtu oferują atrakcyjne rabaty.

Do każdego czarteru podchodzimy indywidualnie, wybierzemy coś specjalnie dla Ciebie, przebrnięcie przez cenniki czarterów pozostaw nam.

Pomagamy w przygotowaniu trasy, zaproponujemy ciekawe miejsca, zawsze dorzucamy coś od siebie - co roku coś innego, a dla naszych stałych klientów - dodatkowe 5% rabatu na czarter.

Sprawdź nas, zapytaj o czarter jachtu i zobacz co dla Ciebie ekstra wynegocjujemy!

Szwecja Cennik NAVIGARE 2018Bałtyk Cennik Mola 2018

Zapytaj o czarter na Bałtyku