Czartery w Chorwacji i Słowenii

A popłynąć można i do Czarnogóry, i do Włoch (Wenecja!)

Jednym słowem Adriatyk - jeden z najpopularniejszych akwenów po którym żeglują nasi żeglarze. Czysta i ciepła woda, długi sezon, duża ilość wysp, urozmaicone wybrzeże. Jednym słowem wszystko czego żeglarzowi potrzeba.

Również zaletą Chorwacji jest jej ciepły klimat oraz łatwość dojazdu z naszego kraju (tanimi liniami lotniczymi, samochodem lub autobusem).

Ciekawe miejsca i trasy

Adriatyk można podzielić na trzy obszary:

  • Północny - na północ od Zadaru, aż do Słowenii i Wenecji. Obejmuje wiele ciekawych miejsc i pięknych wysp, m.in. Cres, Pulę, Rovinj, Istrię, wyspę Krk.
  • Środkowy - pomiędzy Zadarem a Splitem. W tym regionie najpopularniejsze są parki narodowe: Kornaty, wodospady Krka. Znajduje się tu wiele zabytkowych miast, np. Sibenik, Trogir, Biograd. 
  • Południowy - na południe od Splitu. W tym rejonie możemy odwiedzić Dubrovnik, Korculę (miasto Marco Polo), Błękitną Grotę, czy sąsiadującą z Chorwacją - Czarnogórę.

W Chorwacji znajduje się wiele obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wiele parków narodowych, wiele malowniczych zatok. Natomiast i małe klimatyczne miasteczka oczarują nas pięknymi widokami i atmosferą.

W Chorwacji żeglujemy od ponad 10 lat, po kilka miesięcy w roku, prowadzimy tam szkolenia - znamy ten kraj. Przygotujemy dla Ciebie trasę z ciekawymi miejscami!

Jemy po to żeby żyć, czy żyjemy po to żeby jeść?

Kuchnia chorwacka oferuje nam dużo ciekawych i oryginalnych potraw. Wielu z nas jadąc na wypoczynek nad wodę, znacznie częściej sięga po rybkę czy owoce morza. Tu możemy zjeść dużo smacznych potraw, których zaletą jest to, że przyrządzane są ze świeżych produktów. Kalmary, ośmiornice, kałamarnice, krewetki, homary, ryby - wszystko to występuje w Adriatyku.

Również dla miłośników mięsiwa znajdzie się tu wiele potraw. Chorwaccy kucharze bardzo dobrze przyżądzają wołowinę, klasykiem ich mięs są cevapcici i pljeskavica - ogólnie rzecz biorąc mielone mięso z grila - bardzo dobre.

Dla miłośników samodzielnego gotowania plusem jest to, że jachty wyposażone są dość dobrze w urządzenia kuchenne. Standardem jest kuchenka dwupalnikowa z piekarnikiem. Nawet w małych mieścinach znajdują się targowiska, w tym targi rybne, na których można kupić świeże produkty i przyrządzić pyszne potrawy.

Wyczarteruj jacht, a my podamy Tobie listę ciekawwych miejsc na gastronomicznej mapie Adriatyku!

Ośmiornica spod peki - na sposób chorwacki

Pogoda i sezon żeglarski

Jest w miarę przyjazna żeglarzom. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do października, ale wielu żeglarzy wybiera się poza ścisłym sezonem do Chorwacji. Jachty u wielu armatorów dostępne są przez cały rok. Adriatyk nie zamarza

Temperatura powietrza waha się od 2 stopni zimą do 30 stopni w środku lata. Natomiast chłodne zimy i gorące lato uprzyjemnia nam temperatura morza. Zimą temperatura morza nie spada poniżej 12 stopni (np. na Hvarze potrafi mieć nawet 18 stopni zimą), a latem sięga często do 29 stopni na południowym Adriatyku.

Wiatry są przeważnie bardzo przyjazne, w okresie od kwietnia do października bardzo rzadko pogoda zmusza nas na pozostanie w porcie. Oczywiście jest to morze i należy podchodzić do niego z szacunkiem. Na szczęście serwisy pogodowe są bardzo dobre i prognozę na najbliższe dni podają z dużą dokładnością.

Oczywiście jesteśmy w razie potrzeby do dyspozycji i służymy naszą pomocą w interpretacji sytuacji meteorologicznej w trakcie Twojego rejsu.

Oferta jachtów

Do wyboru mamy setki jachtów od naszych sprawdzonych armatorów. Od małych dwukabinowych jachtów, po duże 5-cio kabinowe, katamarany oraz łodzie motorowe.

Ceny zależą od wielkości jachtu, terminu czarteru, wieku i wyposażenia jachtu.

Armatorzy w zależności od terminu i długości czarteru jachtu oferują atrakcyjne rabaty.

Do każdego czarteru podchodzimy indywidualnie, wybierzemy coś specjalnie dla Ciebie, przebrnięcie przez cenniki czarterów pozostaw nam. 

Pomagamy w przygotowaniu trasy, zaproponujemy ciekawe miejsca, zawsze dorzucamy coś od siebie - co roku coś innego, a dla naszych stałych klientów - dodatkowe 5% rabatu na czarter.

Poniżej cenniki naszych sprawdzonych ramatorów. Sprawdź nas, zapytaj o czarter jachtu i zobacz co dla Ciebie ekstra wynegocjujemy!

Zapytaj o ofertę czarteru jachtu