Czartery w Grecji

Cyklady, Peloponez, Jońskie, Rodos i nie tylko

Niektórzy twierdzą, że żeglarstwo dzieli się na żeglarstwo i żeglarstwo w Grecji. Coś w tym jest. Grecja jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla żeglarzy. Można pożeglować, dobre wiatry, południowy klimat. Klimatyczne porty (w większości bezpłatne). Jednym słowem - trzeba pojechać!

Ciekawe miejsca i trasy

Najpopularniejszymi regionami do żeglugi w Grecji są:

  • Morze Jońskie, z pięknymi miejscami, takimi jak np. Zakintos
  • Morze Egejskie, magiczna Monemvasia, Hydra...
  • Cyklady, Santorini, Paros, Milos...

Po prostu trzeba popłynąć!!!

Kuchnia grecka

Najbardziej znaną potrawą "grecką" w Polsce jest chyba ryba "po grecku", która z Grecją ma tyle wspólnego co fasolka po bretońsku z Bretanią :). 

Tego smakołyku w Grecji nie uświadczymy, za to można zjeść wiele ciekawych potraw. Mousaka - czyli zapiekanka mięsno-ziemniaczana, souflaki - szaszłyki, doskonałe przystawki, którymi w zasadzie można się najeść. No i dobre ryby i owoce morza! W każdym porciku znajdują się doskonałe tawerny, a jak ktoś ma zacięcie kucharskie, to doskonałe produkty na swoje potrawy znajdzie na lokalnych targach.

A wino do posiłku zamawiamy na kilogramy :)

Pogoda w Grecji

W Grecji żeglować można przez cały rok. Wiadomo, zimą jest chłodniej, latem gorąco. Temperatury powietrza wahają się od 10°C zimą, do nawet 40°C latem. Temperatura wody latem osiąga nawet 29°C. Rozpiętość geograficzna Grecji powoduje, że pogoda jest różna na jej północnych jak i południowych krańcach.

Pogoda w Grecji sprzyja żeglowaniu, występują tam dobre wiatry dla żeglarzy. Nieczęsto są tam okresy ciszy. Specjalności greckich mórz jest wiatr zwany meltemi. Jest to silny północny wiatr, występujący przeważnie od połowy czerwca do połowy października. Jest to wiatr długotrwały, który może wiać od 3 do nawet 10 dni. W zależności od jego siły można go odpowiednio wykorzystać do udanej żeglugi.

Oferta jachtów

Do wyboru mamy setki jachtów od naszych sprawdzonych armatorów. Od małych dwukabinowych jachtów, po duże 5-cio kabinowe, katamarany oraz łodzie motorowe.

Ceny zależą od wielkości jachtu, terminu czarteru, wieku i wyposażenia jachtu.

Armatorzy w zależności od terminu i długości czarteru jachtu oferują atrakcyjne rabaty.

Do każdego czarteru podchodzimy indywidualnie, wybierzemy coś specjalnie dla Ciebie, przebrnięcie przez cenniki czarterów pozostaw nam. 

Pomagamy w przygotowaniu trasy, zaproponujemy ciekawe miejsca, zawsze dorzucamy coś od siebie - co roku coś innego, a dla naszych stałych klientów - dodatkowe 5% rabatu na czarter.

Poniżej cenniki naszych sprawdzonych armatorów. Sprawdź nas, zapytaj o czarter jachtu i zobacz co dla Ciebie ekstra wynegocjujemy!

Grecja Cennik NAVIGARE 2018Grecja Cennik PITTER YACHTING 2018Grecja Kiriacoulis cennik 2018

Zapytaj o ofertę czarteru jachtu