Szkolenie na indywidualne zamówienie.
Szkolimy również na jachcie klienta.

Manewrowanie jachtem morskim w porcie

Jeśli chcesz doskonalić swoje umiejętności manewrowania jachtem na silniku - to szkolenie jest dla Ciebie. Szkolenie, którego celem jest wykonanie jak największej liczby jak najróżniejszych manewrów. W tygodniowym rejsie, przeciętny kapitan wykonuje 7 manewrów odejścia od kei i 7 manewrów dojścia do kei. (zakładając, że codziennie jest w porcie, a przecież bywa się często rzadziej).

Na naszym kursie postawiliśmy sobie za punkt honoru, że tych manewrów dziennie wykonasz więcej niż skipper w ciągu tygodniowego rejsu. Wszystko pod okiem doświadczonego instruktora, który zawodowo - czyli na co dzień zajmuje się żeglarstwem.

Będziemy ćwiczyli w różnych portach, różne rodzaje manewrów.

Jacht

Ćwiczenia odbywać się będą na nowoczesnym jachcie typu Delphia 40 (rok budowy 2013). Jacht jest 4-ro kabinowy, ale zabieramy na szkolenie maksymalnie 6 kursantów, tak, żeby czas poświęcony na jednego kursanta był optymalny. Dodatkowym atutem małej grupy szkoleniowej jest to, że dla każdego będzie miejsce w kabinie. Mesa będzie dostępna dla wszystkich 24 h/dobę.

Jacht wyposażony jest dodatkowowo w AIS, GPS z ploterem (mapy elektroniczne), zatem przy okazji będzie można poćwiczyć nawigację elektroniczną w praktyce.

Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas