Radiooperator SRC RYA

Radiooperator SRC

Teraz możliwość zdania egzaminu na certyfikat SRC RYA na koniec szkolenia!!!

Szkolenie prowadzone w ramach Royal Yachting Association Training Centre - SailPro.pl. Szkolenia RYA prowadzi kpt. Piotr Lewandowski, instruktor SailPro RYA Training Centre. 

Certyfikaty zarówno wydawane przez UKE jak i RYA są akceptowane na całym Świecie.

Teraz program komputerowy z podręcznika do pobrania tutaj - GRATIS! (ok. 383 MB)

Dlaczego warto zapisać się na kurs?

Patent radiooperatora (tzw. świadectwo SRC) jest drugim (po uprawnieniach do prowadzenia jachtu) dokumentem niezbędnym do odbycia rejsu. Świadectwo to musi posiadać chociaż jedna osoba w załodze jachtu morskiego, na którym znajdują się urządzenia do łączności morskiej (a znajdują się praktycznie na każdym morskim jachcie), nie musi mieć go kapitan (choć wg nas każdy szanujący się skipper powinien je mieć). Dlatego mając te uprawnienia można się czasem załapać na ciekawy rejs w charakterze radiooperatora. 

Terminy szkoleń

Dla grup zorganizowanych możemy przeprowadzić szkolenie w dowolnym miejscu i dogodnym terminie.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie radiooperatora SRC - ćwiczenia praktyczneSzkolenia - zwykle jednodniowe - odbywają się w małych grupach. Część teoretyczna kursu obejmuje nie tylko zagadnienia związane z radiem VHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radiopławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS.

Podstawowym zadaniem UKF-ki i radiooperatora jest skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami, strażą graniczną - zapoznajemy więc kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem. Kładziemy nacisk na praktykę.

Każdy z kursantów otrzymuje podręcznik "SRC - podręcznik dla radiooperatorów" z programem komputerowym i symulatorem radia do nauki własnej oraz podręcznik RYA. Zajęcia praktyczne, na które kładziemy nacisk, prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych radiotelefonów ICOM, przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby.I jeszcze jedno: zapisując się na nasz kurs, można przychodzić na niego wielokrotnie - zapytaj o szczegóły: biuro@morka.pl

Udział w szkoleniu pozwala na dogłębne poznanie tematu oraz - przede wszystkim - na nauczenie się korzystania z prawdziwego radiotelefonu, prawdziwego navtexu, prawdziwej radiopławy EPIRB oraz prawdziwego transpondera SART.

Dla kogo przeznaczone są kursy radiooperatora SRC?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich żeglujących, chcących wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu - UKF-ka daje naprawdę duże możliwości. Wymóg posiadania uprawnień radiooperatora przez co najmniej jedną osobę na jachcie sprawił, że warto mieć ten certyfikat, aby załapać się na ciekawy rejs.

Kto prowadzi szkolenia? 

Szkolenie radiooperatora SRC, prowadzi Piotr LewandowskiSzkolenia prowadzą: kpt. Piotr Lewandowski lub kpt. Arek Ludynia. Obaj mają duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów po morzach i w obsłudze radiotelefonów morskich oraz posiadają certyfikaty SRC oraz LRC (radiooperatorów bliskiego oraz dalekiego zasięgu). Piotr Lewandowski jest autorem jedynego w Polsce podręcznika wraz z programem komputerowym i symulatorami urządzeń radiowych "SRC podręcznik dla radiooperatorów".

Masz do wyboru dwa egzaminy - samodzielnie zadecyduj do którego chcesz podchodzić!

Egzamin RYA

Egzamin przeprowadzany jest zaraz po zakończeniu szkolenia. Koszt (wraz z materiałami edukacyjnymi) to £75. Nie trzeba nigdzie jeździć, wystarczy przynieść zdjęcie.

Egzamin UKE

Egzaminy przeprowadzane są przez Urząd Komunikacji Elektronicznej - odbywają się w ciągu całego roku w większych miastach w całej Polsce. 

Egzamin składa się z testu jednokrotnego wyboru.

Pytania SRC UKE 2017 - z podanymi odpowiedziami

Koszt egzaminu (płatne w UKE - oczywiście pomagamy w formalnościach) 125 zł

Co wliczone jest w cenę kursu?

Cena obejmuje:

  • szkolenie, 
  • podręcznik + program komputerowy wraz z symulatorami urządzeń,
  • podręcznik RYA,
  • komplet dokumentów na egzamin,
  • zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami,
  • dostęp do e-learningu,
  • pomoc instruktora po kursie,
  • I TYLKO U NAS: możliwość uczestnictwa w kursie wielokrotnie - bez żadnych kosztów!


Na takim sprzęcie prowadzimy szkolenia - ICOM M-601