Radiooperator SRC

Szkolenia prowadzi kpt. Piotr Lewandowski oraz Arkadiusz Ludynia. 

Teraz program komputerowy z podręcznika do pobrania tutaj - GRATIS! (ok. 383 MB)

Dlaczego warto zapisać się na kurs?

Jedna sprwa to potrzeba posiadania uprawnień, wymaga od nas tego prawo. Natomiast druga sprawa, to umiejętność prowadzenia łączności. Biorąc na pokład jachtu rodzinę, przyjaciół znajomych w pełni za nich odpowiadamy. Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze, ale należy być również przygotowanym na różnezdarzenia na morzu. 

Już nie mówię, o sytuacjach zagrożenia życia, ale chociażby jak zareagować, gdy zauważymy dryfujący kontener? 

Na kursie ćwiczymy w praktyce (oczywiście w warunkach labolatoryjnych) różne rodzaje korespondencji. Począwszy od wywołania drugiego jachtu, poprzez wzywanie pomocy, a na odwoływaniu fałszywych alarmów (których jest ok. 90%!!!) kończąc.

Również ćwiczymy obsługę innego sprzętu do łączności, omawiamy najnowsze nowinki techniczne itp.

Terminy szkoleń

Dla grup zorganizowanych możemy przeprowadzić szkolenie w dowolnym miejscu i dogodnym terminie.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie radiooperatora SRC - ćwiczenia praktyczneSzkolenia - zwykle jednodniowe - odbywają się w małych grupach. Część teoretyczna kursu obejmuje nie tylko zagadnienia związane z radiem VHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radiopławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS.

Podstawowym zadaniem UKF-ki i radiooperatora jest skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami, strażą graniczną - zapoznajemy więc kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem. Kładziemy nacisk na praktykę.

Każdy z kursantów otrzymuje podręcznik "SRC - podręcznik dla radiooperatorów". Zajęcia praktyczne, na które kładziemy nacisk, prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych radiotelefonów ICOM, przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby.I jeszcze jedno: zapisując się na nasz kurs, można przychodzić na niego wielokrotnie - zapytaj o szczegóły: biuro@morka.pl

Udział w szkoleniu pozwala na dogłębne poznanie tematu oraz - przede wszystkim - na nauczenie się korzystania z prawdziwego radiotelefonu, prawdziwego navtexu, prawdziwej radiopławy EPIRB oraz prawdziwego transpondera SART.

Dla kogo przeznaczone są kursy radiooperatora SRC?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich żeglujących, chcących wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu - UKF-ka daje naprawdę duże możliwości. Wymóg posiadania uprawnień radiooperatora przez co najmniej jedną osobę na jachcie sprawił, że warto mieć ten certyfikat, aby załapać się na ciekawy rejs.

Kto prowadzi szkolenia? 

Szkolenie radiooperatora SRC, prowadzi Piotr LewandowskiSzkolenia prowadzą: kpt. Piotr Lewandowski lub kpt. Arek Ludynia. Obaj mają duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów po morzach i w obsłudze radiotelefonów morskich oraz posiadają certyfikaty SRC oraz LRC (radiooperatorów bliskiego oraz dalekiego zasięgu). Piotr Lewandowski jest autorem jedynego w Polsce podręcznika wraz z programem komputerowym i symulatorami urządzeń radiowych "SRC podręcznik dla radiooperatorów".

Co wliczone jest w cenę kursu?

Cena obejmuje:

  • szkolenie, 
  • podręcznik + program komputerowy wraz z symulatorami urządzeń,
  • komplet dokumentów na egzamin,
  • zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami,
  • pomoc instruktora po kursie,
  • I TYLKO U NAS: możliwość uczestnictwa w kursie wielokrotnie - bez żadnych kosztów!


Na takim sprzęcie prowadzimy szkolenia - ICOM M-601