REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

INFORMACJA O FIRMIE

Sklep internetowy działajacy pod adresem www.morka.pl prowadzony jest przez MORKA Szkoła Żeglarstwa sp. z o. o.  ul. Częstochowska 15/4 62-800 Kalisz NIP: 6182156425 Tel. +48 62 767 18 67 e-mail: biuro@morka.pl

WARUNKI ZAKUPU I DOSTAWY

 1. Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT), nie obejmują kosztów dostawy.
 2. Zamówienia przyjmujemy za pośrednictwem sklepu internetowego lub pocztą elektroniczną biuro@morka.pl. Wypełnienie formularza i wysłanie zamówienia lub jego złożenie pocztą elektroniczną jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wszystkie postanowienia zawarte w regulaminie sklepu i jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zawarcie umowy sprzedaży.
 3. Za zakupy w sklepie można płacić:
  - przelewem na rachunek bankowy. Nasz numer konta: Raiffeisen 94 1750 1165 0000 0000 2052 2062
  Prosimy nie przesyłać gotówki, również w postaci przekazu gotówkowego. 
  - za pośrednictwem systemu PayU.
 4. Towar wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych, wszystkie towary dostępne znajdują się u nas w magazynie (nie dotyczy wydawnictw IMRAY, które sprowadzamy na zamówienie). Klient informowany jest o wysyłce pocztą elektroniczną.
 5. Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, przesyłką zwykłą lub priorytetową.Kupujący, wybierając sposób wysyłki towaru, wyraża zgodę na wszelkie postanowienia regulaminu świadczenia usług danego przewoźnika.
 6. Kupujący ponosi koszty dostawy:- 5 zł – dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej, przesyłka zwykła.- 7 zł – dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej, przesyłka priorytetowa, Przesyłka kurierem - 15 zł. -
 7. Powyższe warunki dostawy obowiązują na terytorium Polski.W przypadku dostawy za granicę opłaty są ustalane każdorazowo indywidualnie, w zależności od kosztów pobieranych przez przewoźnika.
 8. W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, wskazania sposobu płatności lub zażądania przedpłaty lub zaliczki.FAKTURY
 9. Chcąc otrzymać fakturę VAT należy przy składaniu zamówienia zaznaczyć pole Faktura VAT. Faktura VAT zostanie wystawiona wg danych wpisanych w pole Dane do faktury i przysłana wraz z paczką na adres podany jako adres do wysyłki.

GWARANCJA, REKLAMACJE i ZWROTY

 1. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są rękojmią, niektóre również gwarancją producenta.
 2. W przypadku towarów wadliwych, niekompletnych, bądź uszkodzonych fabrycznie produkt jest naprawiamy lub wymieniany na pełnowartościowy. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu lub zapasów), zaoferujemy do wyboru inne, dostępne w naszym sklepie produkty lub zwrócimy pieniądze. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.
 3. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie oraz zawartość nie uległy uszkodzeniu w transporcie. W przypadku widocznych uszkodzeń należy w obecności osoby dostarczającej przesyłkę sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się ze sprzedawcą.Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze stanowi niezbędny warunek uwzględnienia ewentualnych roszczeń klienta z tytułu uszkodzenia przesyłki w transporcie.
 4. Istnieje możliwość zwrotu towaru zakupionego przez konsumenta w ciągu 10 dni od jego wydania, po przesłaniu nam pisemnego odstąpienia od umowy. (por. ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)
 5. Zwracany produkt musi być dostarczony do naszego biura w oryginalnym opakowaniu. Nie może nosić żadnych śladów używania, kopiowania, musi być kompletny, zaopatrzony w oryginalną dokumentację, w tym oryginalny dowód zakupu. Jeżeli towar został zaklejony lub zaplombowany taśmami firmowymi nie mogą być one naruszone. Przypominamy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.
 6. W razie zwrotu towaru, ryzyko związane z jego utratą lub uszkodzeniem podczas odsyłania ponosi kupujący.
 7. Zwrotu zapłaty za towar dokonujemy przelewem na rachunek bankowy wskazany przez klienta lub przekazem pocztowym na podany adres, w terminie 14 dni od daty otrzymania przez nas towaru wraz z dowodem zakupu i pisemnym odstąpieniem od umowy.Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwracamy jedynie wartość produktu, nie zwracamy natomiast kosztów wysyłki oraz kosztów odesłania do nas towaru.
 8. Możliwość zwrotu dotyczy wyłącznie transakcji z konsumentami, z wyłączeniem oprogramowania komputerowego, zwróconego po usunięciu przez klienta oryginalnego opakowania oraz artykułów używanych.
 9. Reklamacje należy składać pocztą elektroniczną - biuro@morka.pl lub listownie na adres Firmy.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Podanie  danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednakże niezbędne do dokonania zakupów. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przechowywanie i pzretwarzanie jego danych osobowych w celu i w zakresie potrzebnym dla wykonania przez sprzedawcę zamówienia (tj. dla dostarczenia Klientowi przesyłki i dokonania rozliczeń).
Akceptacja niniejszego regulaminu jest niezbędna do składania zamówień w naszym sklepie internetowym.