Voditelj Brodice - skipper chorwacki

Max 6 kursantów na jachcie - bez względu na jacht!!!

U nas nauka to przyjemność!

 • program komputerowy - teorii uczymy się wcześniej we własnym tempie, na jachcie powtórki, więcej czasu na praktykę;
  ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! BĘDZIESZ MIEĆ WIĘCEJ CZASU NA NAUKĘ TEORII. Podczas nauki poprzez ;program masz nieograniczoną ilość czasu na konsultacje z instruktorem (skype, telefon, e-mail, a jak chcesz to i zajęcia klasyczne);
 • własny, jedyny na polskim rynku, podręcznik wraz z programem komputerowym w cenie szkolenia ("Voditelj Brodice - podręcznik żeglowania po Adriatyku" - autorstwa kpt. Piotra Lewandowskiego);
 • szkolenia prowadzone są według autorskiego programu kpt. Piotr Lewandowski, autora wielu podręczników do nauki żeglarstwa (m.in. "SRC podręcznik dla radiooperatorów", "Voditelj Brodice", "Sternik Jachtowy") - kapitana, który zawodowo w Chorwacji spędził ponad 15 lat na jachtach;
 • dla naszych kursantów atrakcyjne rabaty na CZARTERY JACHTÓW!

Dlaczego warto przyjechać na kurs Voditelj Brodice?

Żegluga na ciepłych wodach jest bardzo atrakcyjna - piękne widoki, zabytkowe miasta, regionalna kuchnia, kąpiele w przejrzystym i czystym morzu. Kurs żeglowania w Chorwacji przygotuje Cię do samodzielnego prowadzenia jachtu na tych akwenach. Intensywna manewrówka w portach, zastosowanie poznanej teorii w praktyce podczas rejsu - przy okazji poznasz kilka ciekawych miejsc na wybrzeżu Chorwacji, aby podczas późniejszych rejsów ze znajomymi zabłysnąć znajomością akwenu. Patent Voditelj Brodice da Ci możliwość prowadzenia na wodach chorwackich (a w praktyce w całym basenie Morza Śródziemnego) jachtów żaglowych i motorowych o masie całkowitej do 30 ton. Patent ten dodatkowo zawiera uprawnienia radiooperatora UKF (w Chorwacji należy posiadać dokumenty radiooperatora). Do egzaminu nie potrzeba mieć stażu morskiego!

Terminy i ceny

Dla grup zorganizowanych możemy przeprowadzić szkolenie w dowolnym terminie.

Jak wygląda szkolenie?

Kursy na skippera chorwackiego są intensywne -  chcemy nauczyć Cię jak najwięcej, abyś po szkoleniu nie obawiał się samodzielnego manewrowania wyczarterowanym na urlop jachtem. W trakcie szkolenia duży nacisk kładziemy na zaznaczenie elementów różniących żeglarstwo morskie od śródlądowego oraz wyćwiczenie manewrów rzadko wykonywanych na Bałtyku. Omawiamy aspekty związane z przejęciem jachtu czarterowego, obsługę urządzeń elektronicznych, specyfikę manewrów portowych, stawanie na kotwicy, obsługę radia UKF, posługiwanie się mapami morskimi, locją, itp.

Szkolenie teoretyczne

Ponieważ zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu Cię do samodzielnego pełnienia roli skippera, wysyłamy po zarezerwowaniu miejsca podręcznik. Do Twojej dyspozycji będzie przez cały czas instruktor (kontakt e-mailowy, telefoniczny) Oczywiście podczas kursu w Chorwacji przewidziane są zajęcia teoretyczne z instruktorem, jednak nauka teorii przed kursem pozwoli na przeznaczenie większej ilości czasu na doskonalenie manewrowania jachtem

Dla kogo przeznaczone są kursy Voditelja Brodice?

Kursy przeznaczone są dla osób, które posiadają podstawowe doświadczenie żeglarskie na morzu lub na śródlądziu. Staż morski nie jest wymagany, choć oczywiście mile widziany. Certyfikat ISSA przeznaczony jest dla osób pełnoletnich - staż morski nie jest wymagany.

Na jakich jachtach prowadzimy szkolenia?

Szkolenie zaczyna się i kończy w Biogradzie niedaleko Zadaru lub w Sibeniku i odbywa się na jachtach Bavaria 36 Cruiser, Bavaria 46 Cruiser i katamaranie Lagoon. Są to jachty wysokiej klasy, wyposażone we wszelkie udogodnienia żeglugowe (roler grota, roler foka, elektryczna winda kotwiczna, GPS z ploterem, itp).

Kto prowadzi szkolenia?

Piotr Lewandowski na pontonieSzkolenia prowadzą wyłącznie doświadczeni instruktorzy żeglarstwa, posiadający prócz polskich uprawnień także uprawnienia chorwackie. Dużym atutem jest to, że przebywając w Chorwacji kilka miesięcy w roku, doskonale znają akwen, na którym odbywają się szkolenia, nie tylko pod względem żeglugowym, ale i turystycznym - wiedzą, gdzie są najlepsze tawerny, gdzie są lokalne atrakcje, w którym porcie warto się zatrzymać ze względu na cenę, obsługę i zapewniane wygody. Nad przebiegiem kursów czuwa zawsze  - kpt. Piotr Lewandowski (autor podręcznika "Voditelj Brodice").

Egzamin

Egzamin przeprowadzany jest w piątki przez komisję Kapitanatu Portu w Zadarze lub Sibeniku. Jest to wyłącznie egzamin teoretyczny (w Chorwacji nie praktykuje się egzaminu z manewrówki). Oficjalnymi językami na egzaminie są: angielski, niemiecki, chorwacki, jednak pomimo obaw niektórych kursantów, nie znających tych języków, nigdy nie było problemów językowych. Komisja podczas egzaminu posługuje się wieloma pomocami (mapy, locje, modele statków, tablice itp.), część egzaminu odbywa się więc "na migi". Dodatkowo w trakcie kursu instruktorzy zwracają uwagę na niezbędne słowa i zwroty w języku chorwackim, które trzeba opanować do egzaminu - na szczęście język chorwacki nie jest trudny dla Polaków.

Do egzaminu należy przygotować:

 • dwa zdjęcia o wymiarach 25*35 mm
 • opłatę w wysokości 860 KUN (jest to ok, 500 zł)
Patent Voditelj Brodice - skipper chorwacki - strona 1 Patent Voditelj Brodice - skipper chorwacki - strona 2

Gdzie prowadzimy szkolenia?

Szkolenia zaczynamy i kończymy w Biogradzie n/m lub w Sibeniku. Miejsca te podyktowane są dużą ilością portów, wysp i zatok w pobliżu, wśród których możemy ćwiczyć nawigację w praktyce oraz manewrówkę w portach. 

Również dojazd jest dogodny zarówno samochodem (miasta leżą niedaleko od zjazdu z autostrady), autokarem (od maja z Polski kursują autokary, które zatrzymują się ok. 200 m od mariny), jak i samolotem (niedaleko Biogradu znajduje się lotnisko Zadar, do którego w sezonie latają tanie linie lotnicze bezpośrednio z Polski, a niedaleko Sibenika lotnisko Split).

Biograd na Moru

Sibenik

Co wliczone jest w cenę kursu?

W cenę wliczone jest:

 • zakwaterowanie na jachcie,
 • czarter jachtu,
 • usługi skippera/instruktora,
 • program komputerowy,
 • materiały edukacyjne - podręcznik, program komputerowy.

Cena nie zawiera paliwa zużytego podczas szkolenia, wyżywienia płatnego ze wspólnie prowadzonej kasy pokładowej, opłat klimatycznych i turystycznych, opaty za sprzątanie jachtu, transportu do Chorwacji (pomagamy rezerwować autokar), ubezpieczenia oraz kosztów egzaminu i wydania patentu (860 KUN - ok. 500 zł).

Dla grup zorganizowanych przeprowadzamy szkolenia w dogodnym terminie.